Нова пенал-мајсторија на Уве Генсхајмер - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Нова пенал-мајсторија на Уве Генсхајмер

Нова пенал-мајсторија на Уве Генсхајмер

Уве Генсхајмер важи за еден од најголемите мајстори на ракометната игра, a Германецот на дербито со Кјелце покажа уште еден фантастичен удар од својата „колекција“.

Погледнете ја најновата ракометна магија на левото крило на ПСЖ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.