Нов отказ во Премиер - лигата: Марк Хјуз не е веќе менаџер на Стоук - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Нов отказ во Премиер – лигата: Марк Хјуз не е веќе менаџер на Стоук

Нов отказ во Премиер – лигата: Марк Хјуз не е веќе менаџер на Стоук

Англискиот премиерлигаш Стоук се раздели со својот досегашен менаџер Марк Хјуз, по серијата слаби резултати на тимот. На Хјуз му пресуди нисколигашот Ковентри, кој го победи Стоук во ФА купот, па раководството на клубот одлучи да му даде отказ.

Стоук забележа само две победи на последните 13 натпревари и на табелата во Премиер – лигата се наоѓа во опасната зона. Тимот е на 18.позиција со 20 освоени бода, колку што има Саутемптон, кој е веднаш над опасната зона. Раководните луѓе на клубот одлучија да се разделат со Марк Хјуз и така да се обидат да донесат позитивни промени во својот тим.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.