Нордиската репрезентација ќе настапи на ФИС натпревар во БиХ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Нордиската репрезентација ќе настапи на ФИС натпревар во БиХ

Нордиската репрезентација ќе настапи на ФИС натпревар во БиХ

Македонската нордиска репрезентација утре и задутре ќе настапи на ФИС-натпревар кој ќе се одржи во Јахорина, Босна и Херцеговина.

И двата дена, од нашата репрезентација ќе настапи само Ставре Јада, на патека долга 10 километри, во нордиско скиење, а селекторот Ѓоко Динески очекува добри партии и на овој натпревар.

„Ставре Јада прикажа одлични резултати на изминатите неколку натпревари и докажа дека има светла иднина. Напорно работиме деновиве и очекувам дека ќе направи ист успех и на овој ФИС натпревар“ – соопшtи Динески.

Нордиската репрезентација периодов напорно работи, а во изминатите неколку месеци забележа добри резултати на многу натпревари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.