Николов му донесе водство на Вардар (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Николов му донесе водство на Вардар (ВИДЕО)

Николов му донесе водство на Вардар (ВИДЕО)

Вардар дојде до водство (0-1) на куп – натпреварот против Шкупи, откако репрезентативецот Бобан Николов постигна погодок во 64.минута. На стадионот во Ѓорче Петров се води жестока битка за пласман во четвртфиналето, а сега „црвено-црните“ се во предност, по погодокот на Николов.

Блажевски нафрли од левата страна, а Николов со удар со глава го совлада Суад Зендели…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.