Никица Јелавиќ ќе стане нов соиграч на Ристовски и Жута во Ријека?! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Никица Јелавиќ ќе стане нов соиграч на Ристовски и Жута во Ријека?!

Никица Јелавиќ ќе стане нов соиграч на Ристовски и Жута во Ријека?!

Искусниот хрватски голгетер, Никица Јелавиќ, кој моментално го носи дресот на Пекинг Рехне, во текот на на наредните денови би требало да биде претставен како ново засилување за хрватскиот прволигаш Ријека.

Според медиумите од Хрватска, тој се наоѓа во завршни преговори со челниците на овој клуб и се очекува набрзо да го облече дресот на оваа екипа.

Јелавиќ во својата кариера настапуваше за Хајдук, Зулте Варегем, Рапид Виена, Ренџерс, Евертон, Вест Хем, Хал сити, а од минатиот февруари настапува во кинеското првенство, каде одигра на 29 натпревари и 16 пати се запиша во листата на стрелците.

Челниците на Ријека се свесни за искуството што го има Јелавиќ во своите нозе и сигурно ќе биде квалитетно засилување за напаѓачката позиција. Во Ријека, настапуваат двајцата македонски репрезентативци, Стефан Ристовски и Леонард Жута.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.