НБА Топ 10: Игудала незапирлив за тандер - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

НБА Топ 10: Игудала незапирлив за тандер

Андре Игудала уште еднаш покажа дека е еден од најатрактивните кошаркари во НБА, откако со фантастично забивање на дуелот со Оклахома сити тандер го освои првото место на најновата Топ 10 листа, каде се најдоа и Рики Рубио, Тони Паркер, Дерек Роуз…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.