Навивачко лудило во Србија: „Гробари“ се истепале, натепаните останале ’пиштол голи’ (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Навивачко лудило во Србија: „Гробари“ се истепале, натепаните останале ’пиштол голи’ (ВИДЕО)

Навивачко лудило во Србија: „Гробари“ се истепале, натепаните останале ’пиштол голи’ (ВИДЕО)

Српското вечно фудбалско дерби меѓу Партизан и Црвена Звезда го одбележаа жестоки инциденти на Јужната трибина, каде е сместена навивачката група „Гробари“. Неколку фракции на оваа група се истепале меѓусебно и тоа е вистинската информација која доаѓа од Белград. Претходно, српските медиуми информираа дека дел од „Делиите“, навивачите на Црвена Звезда сакале да земат дел од транспарентите на Јужната трибина, па настрадале и завршиле ’пиштол голи’ на тартанот.

Сепак, се работи за две подгрупи на „Гробарите“ кои воделе битка за превласт на Јужната трибина. На крајот, има многу повредени, а дел од навивачите беа и посрамени, откако буквално останаа без облека.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.