Наваро и Барса - љубов која трае 20 години! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Наваро и Барса – љубов која трае 20 години!

Наваро и Барса – љубов која трае 20 години!

Плејмејкерот на Барселона, Хуан Карлос Наваро вчера славеше јубилеј – 20 години од неговиот прв настап во дресот на каталонскиот клуб. Декласирањето на Макаби во големото дерби во Евролигата, му беше како подарок на 37-годишниот организатор на игра.

Пред почетокот на средбата клубот му додели признание на Шпанецот, а фудбалерот на Барса, Андрес Иниеста во придружба на претседателот Бартомеу, имаше чест да му врачи пехар во знак на 20-годишнината. Барселона го испрати Наваро во легендите, додека двократниот европски шампион одигра севкупно шест минути во големата победа, со скромни три поени.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.