Наковска-Бикова е спортист на Битола за 2012 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Наковска-Бикова е спортист на Битола за 2012

Златната македонска
параолимпијка Оливера Наковска – Бикова сосема очекувано е прогласена за
најдобар спортист на Битола во 2012 година.

 

На изборот организиран од Град
Битола, веднаш зад Наковска – Бикова, втор најуспешен спортист на градот во изминатава
година беше прогласена Гордана Цветковска-Бошевска, а трет мотокросистот Борче
Костов.

 

Најдобра екипа е женскиот
фудбалски клуб „Топ Гол“, додека во младинска категорија три екипи го добија
признанието најуспешни, ЖФК Топ Гол, ФК Пелистер и РК Пелистер. За најдобри
тренери признанија добија Кире Грбевски, Тони Бошевски и досегашниот ракометен
селектор Звонко Шундовски. Посебни признанија добија и Тоде Кулевски, како и
планинарскиот клуб Пелистер.

 

Фото: www.bitolanews.com 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.