Најдобра одбрана: Станиќ го прочита Абало - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Најдобра одбрана: Станиќ го прочита Абало

Дарко Станиќ се врати на голот на Металург и имаше одличен настап на дуелот против ПСЖ, но и тоа беше недоволно за да се стигне до позитивен резултат во пресметката со најбогатиот европски клуб. Како утеха на Станиќ му останува само првото место на листата на најдобри одбрани во првата рунда од ЛШ, откако српскиот голман извонредно го прочита обидот на Лук Абало.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.