Најчудниот кош во АБА-лигата оваа сезона (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Најчудниот кош во АБА-лигата оваа сезона (ВИДЕО)

Најчудниот кош во АБА-лигата оваа сезона (ВИДЕО)

На натпреварот меѓу Задар и Будуќност, во рамките на АБА-лигата, постигнат е можеби најчудниот кош во ова натпреварување. Зоран Николиќ со несмасна реакција, си постигна авто-кош. Тој на несреќен начин успеа да ја испрати топката низ својот кош…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.