Надал го откажа настапот во Бризбејн - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Надал го откажа настапот во Бризбејн

Надал го откажа настапот во Бризбејн

По ревијалниот турнир во Абу Даби, Рафаел Надал го откажа и настапот во Бризбејн. Причина за двете откажувања по ред се проблемите што ги има Шпанецот со повредата на коленото.

Турнирот во Бризбејн за првиот светски рекет требаше да биде генерална проба пред Австралија Опен што го доведува во прашање и неговиот настап во Мелбурн.

Се уште не сум подготвен после долгата ланска сезона и касниот почеток на подготовките“ – изјави Надал.

На своите навивачи во Австралија, Шпанецот им порача дека ќе се видат на 4 јануари кога ќе пристигне во Мелбурн и ќе ги почне подготовките за првиот гран-слем.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.