На 500 километри од Скопје: Два стадиони - „горат“ од факели во исто време! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

На 500 километри од Скопје: Два стадиони – „горат“ од факели во исто време!

На 500 километри од Скопје: Два стадиони – „горат“ од факели во исто време!

На само 500 километри од Скопје, во главниот град на соседна Србија, Белград, вчера се одлучуваше шампионот во фудбал. Црвена Звезда и Партизан играа нетпревари на домашен терен, „црно-белите“ на крајот славеа титула, но една глетка остана за историјата.

Со оглед дека фудбалските храмови на двата клуба се во непосредна близина, можеше да се забележи ретка, речиси неповторлива ситуација. На стадионот „Рајко Митиќ“, или многу попознат по своето старо име „Маракана“, и на стадионот на Партизан во исто време навивачите ги започнаа своите кореографии, па ги „запалија“ стадионите со огромен број на факели.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.