Мута Николиќ добива отказ пред МЗТ Скопје? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Мута Николиќ добива отказ пред МЗТ Скопје?

Мута Николиќ добива отказ пред МЗТ Скопје?

Мирослав „Мута“ Николиќ се наоѓа пред отказ во Партизан и најверојатно нема да го дочека саботниот дуел од АБА-лигата во кој белградските „црно-бели“ ќе го пречекаат МЗТ Скопје.

Искусниот стратег од самиот старт на сезоната беше критикуван за слабите игри на тимот, но на последниот дуел против Цедевита голем дел од навивачите гласно бараа негово заминување. Иако тој истакна дека нема намера да си поднесе оставка, управата на клубот е загрижена за слабата форма на екипата. Веќе денеска би требало да се одржи состанок на Управниот Одбор на Партизан на кој ќе се дискутира пред се за (не)доверба во тренерот, кој според најавите на српските медиуми се наоѓа многу близу до отказ.

МЗТ Скопје го доби премиерниот дуел од АБА-лигата против Партизан, што сигурно ќе биде само мотив повеќе за српскиот тим да му се реваншира на македонскиот шампион на саботниот дуел во Белград.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.