МТКФ ги прогласи најдобрите за 2017 година - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

МТКФ ги прогласи најдобрите за 2017 година

МТКФ ги прогласи најдобрите за 2017 година

Македонската традиционална карате федерација имаше многу успеси во годината што изминува, а денеска им подели признанија и награди на најуспешните каратисти. Беа наградени натпреварувачите кои освоија медали на големите натпреварувања во сите возрасни категории.

rezulati mtkf

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.