Младите цементарци на турнир во Хрватска - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Младите цементарци на турнир во Хрватска

Младите фудбалерчиња на Цементарница (генерација 2003 год.) денеска ќе учествуваат на 5. Меѓународен турнир „Бубамара ТВ Тотал куп“, што се одржува во Хрватска. Ова меѓународно искуство ќе им биде од непроценливо значење во нивниот понатамошен фудбалски развој, под палката на тренерите Златко Арсовски и Дарко Костовски.

cementarci hrvatska 2

Цементарница е во група заедно со домаќинот НК Бубамара, како и со Славен Белупо и со Широки Бријег. На турнирот учестуваат 32 екипи, меѓу кои и младите селекции на најдобрите хрватски клубови, Динамо Загреб, Ријека, Загреб, италијанскиот тим Винченца, и други…

Минатата година освојувач на овој турнир беше НК Загреб.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.