Митревски потпиша за Хапоел Хаифа - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Митревски потпиша за Хапоел Хаифа

Митревски потпиша за Хапоел Хаифа

Македонскиот интернационалец Ристо Митревски ја продолжува својата кариера во Израел. Тој и официјално потпиша договор со Хапоел Хаифа и во наредниот период ќе го носи дресот на овој клуб.

Митревски претходно беше дел од хрватскиот прволигап Истра, но по финансиската криза која го зафати клубот реши да си замине заедно со вториот македонски интернационалец Томе Китановски.

За Митревски ова е деветти клуб во кариерата. Претходно дефанзивецот настапуваше за Металург, Доњи Срем, Сараево, Тетекс, Напредок, Победа, Работнички и за Истра.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.