Мирна вода брег рони, Работнички и натаму по Европа ќе оди (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Мирна вода брег рони, Работнички и натаму по Европа ќе оди (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Мирна вода брег рони, Работнички и натаму по Европа ќе оди (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Тивко, мирно, без многу еуфорија и „помпа“ во јавноста, но со верба во себе Работнички си го чекори европскиот пат ова лето. Тимот на Ангеловски е млад, но го има она што е најважно, карактер и победнички дух, единство во себе и колектив кој му овозможува да излезе на терен и да чекори мудро кон својата цел.

Два пати беше во негатива од по еден гол и два пати одговори на предизвикот, стигнувајќи до посакуваните 2-0, трасирајќи си го патот кон третата рунда и двомечот со турскиот Трабзон.

Затоа, Ангеловски и фудбалерите имаат причина да слават, бидејќи одново се единствената светла точка во македонскиот фудбал во европските купови, единствениот вистински бранител на македонскиот фудбал на Стариот континент…

slavje2

slavje1

slavje3

slavje4

slavje5

slavje6

tribina

slavje8

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.