Минибаскет фестивал - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Минибаскет фестивал

ЈУНИОР не ги заборави ниту најмладите членови кои не се натпреваруваат во официјалната Монте-ЈУНИОР минибаскет лига. Во саботата во попладневните часови во СЦ “Јуниор Охридска банка“ се одржа Минибаскет фестивал. Задолжени за оваа забава беа кошаркарите/ки родени 2004, 2005 и 2006/07 година.

 

Иако се уште ги учат основните чекори на кошарката, на свој би рекле маестрален начин приредија вистинска кошаркарска претстава, а тоа ни го докажа и преполната сала и бројните овации од публиката. За Нај-екипа беа избрани членовите на Жалгирис од О.У.Григор Прличев и следниот викенд ќе одат на частење во МекДоналдс.


РЕЗУЛТАТИ:

Монтепаски (О.У.Л.Ангеловски 1) – Хувентуд (О.У.Д.Крапчев)  17:30

Армани Џинс (О.У.Л.Ангеловски 2) – ЦСКА (О.У.Б.Миладиновци) 7:7

Партизан (О.У.Љ.Лапе)  – Цедевита (О.У.К.П.Мисирков) 9:6

Фенербахче(О.У.А.Шопов 2) – Жалгирис (О.У.Г.Прличев) 19:22

Макаби (О.У.Партение)  – Барселона (О.У.А.Шопов 1)  6:11

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.