Милан го брани Балотели и не ја дава Фани - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Милан го брани Балотели и не ја дава Фани

Милан го брани Балотели и не ја дава Фани

Италијанскиот клуб Милан објави официјално соопштение со кое го заштити својот фудбалер Марио Балотели за наводната изјава дека ќе ги чести „кралевите“ секс со својата девојка Фани доколку влезат во финалето на ЛШ.

 

„Ако Реал го сврти резултатот со Борусија Дортмунд (1-4) и помине во финалето на Лигата на шампионите, сите нивни играчи имаат право да спијат со мојата девојка“, наводно рекол Балотели.

 

Меѓутоа, Милан на својата официјална веб страница објави соопштение со кое потенцира дека Балотели за ниту еден медиум не дал таква изјава.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.