Мерион Бартоли му се враќа на професионалниот тенис - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Мерион Бартоли му се враќа на професионалниот тенис

Мерион Бартоли му се враќа на професионалниот тенис

Французинката Мерион Бартоли му се враќа на професионалниот тенис. 33-годишната Бартоли ќе започне повторно да настапува на ВТА турнирите, откако доби лекарска дозвола. Таа во 2013 година сензационално го освои Вимблдон, а два месеци потоа објави дека се повлекува од активно играње тенис поради здравствени проблеми.

Сега Мерион е повторно подготвена за тениските искушенија.

„Восхитена сум што можам да објавам дека се враќам на ВТА турнирите. Едвај чекам да почнам повторно да играм тенис“, изјави Мерион Бартоли.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.