Марјан Колев нов тренер на Ница? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Марјан Колев нов тренер на Ница?

Марјан Колев нов тренер на Ница?

Поранешниот македонски ракометен репрезентативец, Марјан Колев, најверојатно ќе биде новиот тренер на женскиот француски ракометен клуб Ница. Раководството на клубот објави дека нема да ја продолжат соработката со досегашниот тренер, Себастијан Гардилу и дека негов наследник треба да биде 39-годишниот Марјан Колев.

Поранешниот среден бек на Вардар моментно е на клупата на Ст.Егрев кој е на 10.место и е пред испаѓање од третата француска лига. Колев во Франција е од 2007 година кога дојде како играч на Вилфранш, кариерата ја продолжи во Гренфревил. Оттаму се пресели во екипата на Ст. Егрев, една година како играч, а потоа како играч-тренер.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.