(ЕКИПА ТВ) Манасков: Наша предност е што Колдинг нема десен бек - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

(ЕКИПА ТВ) Манасков: Наша предност е што Колдинг нема десен бек

Дејан Манасков со нетрпение го очекува дуелот против Колдинг, на кој „металурзите“ ќе се обидат да стигнат до што поголема предност во пресрет на реваншот што следниот викенд ќе се игра во Данска.

Мислам дека шансите се 50-50, ова ќе биде двомеч на две крајно израмнети екипи со одлични одбрани и дека ќе решаваат одредени нијанси во самата игра. Можеби тие се во мала предност бидејќи вториот меч го играат на домашен терен, но тоа не треба да залаже никого, ние треба да излеземе на терен и да одиграме најдобро што знаеме, да ја искористиме поддршката од трибините на првата средба“ – вели Манасков.

Погледнете го целиот разговор со крилото на Металург.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.