Мамиќ од болница: Не ни може никој ништо... (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Мамиќ од болница: Не ни може никој ништо… (ФОТО)

Мамиќ од болница: Не ни може никој ништо… (ФОТО)

Здраво Мамиќ околу пладне беше примен во клиниката во Томиславград со прострелна рана на надколеницата, по пукањето на него за време на помен на неговиот покоен татко.

Во хрватските медиуи веднаш се појавија и првите фотографии од Мамиќ во болница, кој бил „нападнат“ и од присутни во клиниката со желба да се фотографираат со најпознатиот фудбалски работник на Балканот.

mamic vo bolnica 2

Од болницата во Томиславград потврдуваат дека Мамиќ е во одлична состојба. Според последните информации, санирана му е раната на Мамиќ, кој на сопствено инсистирање веднаш е пуштен на домашно лекување по што заминал за Загреб.

Како што пренесуваат хрватските медиуми, двајца напаѓачи пукале кон Мамиќ, го погодиле со еден куршум во десната надколеница по што веднаш побегнале.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.