Максимов го докрајчи Шкупи, Вардар во четвртфиналето (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Максимов го докрајчи Шкупи, Вардар во четвртфиналето (ВИДЕО)

Максимов го докрајчи Шкупи, Вардар во четвртфиналето (ВИДЕО)

Вардар е веќе во четвртфиналето на Купот на Македонија, откако рускиот интернационалец Максим Максимов во 82.минута го зголеми водство на шампионот на 0-2. По една брза акција, Максимов доби топка на вториот дирек и со прецизен удар ја смести во мрежата на Шкупи.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.