Македонија ја чека полн „Олимпико“ во Торино: Продадени досега 21.000 од билетите! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Македонија ја чека полн „Олимпико“ во Торино: Продадени досега 21.000 од билетите!

Македонија ја чека полн „Олимпико“ во Торино: Продадени досега 21.000 од билетите!

Македонија ја чека полн „Олимпико“ во Торино вечерва од 20:45 часот во квалификацискиот натпревар со Италија за пласман на Светското првенство 2018 во Русија.

Како што информираат од Италијанската фудбалска федерација, до вчера до 20 часот, продадени се 21.000 од билетите во продажба. А, за домашните навивачи пуштени се вкупно 26.000 билети, што значи останати се уште 5.000 билети кои денеска ќе бидат активирани во продажба од 12 часот.

Вкупниот капацитет на Олимпискиот стадион во Торино е 27.958 седишта, од кои 2.000 се оставени како можност за продажба за македонските навивачи.

Според најавите се очекува околу 500 Македонци, кои работат и живеат во Италија но и соседна Швајцарија, вечерва да бидат со поддршка за македонските репрезентативци во Торино.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.