Македонец и Грк настрадаа во жестокиот судир на „Гробарите“ (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Македонец и Грк настрадаа во жестокиот судир на „Гробарите“ (ВИДЕО)

Македонец и Грк настрадаа во жестокиот судир на „Гробарите“ (ВИДЕО)

Еден Македонец, еден Грк и двајца Хрвати се повредени во жестоката тепачка што се случи на трибината на „Гробарите“ за време на српското вечно дерби меѓу Црвена Звезда и Партизан. Немилите сцени се случиле за превласт на Јужната трибина, а во неа, како што информира српската полиција, имало и странски државјани.

Повреден е и еден Македонец, а најлошо минал Хрватот Анте Пириќ (26), кој е избоден со нож.

Според српскиот „Информер“, имало обид за „пуч“ на јужната трибина, кој бил организиран од старото раководство на некогаш најмоќната подгрупа „Алкатраз“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.