Македонец „бронзен“ меѓу најлудите прослави на головите: Се сеќавате на Марио Ѓуровски (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Македонец „бронзен“ меѓу најлудите прослави на головите: Се сеќавате на Марио Ѓуровски (ВИДЕО)

Македонец „бронзен“ меѓу најлудите прослави на головите: Се сеќавате на Марио Ѓуровски (ВИДЕО)

Фудбалот носи многу возбуда, а дополнителен шарм даваат лудите прослави на головите. Влијателниот магазин „4-4-2“ вброи и Македонец меѓу трите најлуди прослави на головите. Се сеќавате ли на Марио Ѓуровски, поранешниот македонски репрезентативец, кој сега игра на Тајланд.

Кога го носеше дресот на Муангтонг јунајтед, на мечот против ТОТ, тој постигна гол, а потоа ги соблече гаќичките, ги стави на глава, и почна да ‘решета’ со рацете како да држи митралез. Пред него се само двајца „полуди“ фудбалери, Кевин Нолан и прославата во дресот на Њукасл, кога изведе „птичји танц“ на теренот на мечот против Астон Вила, и Ед Милс, од Атлетико Коимоуно, кој стави морков во меѓуножјето, затоа што прекарот на ривалите беше „зајаци“…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.