Магазин ЕКИПА: Циле го буди „заспаниот џин“ од Битола - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Магазин ЕКИПА: Циле го буди „заспаниот џин“ од Битола

Конечно Пелистер се враќа во ракометниот
македонски крем!? Такви се барем најавите по информациите за повторното враќање
на Силјан Мицевски во клубот.

 

А, спортска
Битола со недели си г
и поставува прашањата
д
али навистина Циле се врати во РК Пелистер?
Што значи неговото враќање? Кои ракометари ќе ги доведе
? Епицентарот
на мак-ракометот веднаш се разгоре. Најмала шпекулација е доволна да започне
еуфоријата, а кога има основа како во овој случај „Чкембарите“ имаат мнгоу
причини за задоволство. Оние кои го познаваат Силјан Мицевски, добро знаат за
каква личност станува збор. Популарниот Циле важи за еден од најбогатите
Македонци, но неговата врска со ракометот е неизбришива. Човек кој 50 години во
разни функции бил во ракометот, не може така лесно оваа своја голема љубов да
ја потисне и да се посвети само на бизнисот. Кога-тогаш ќе стигнат до него
молбите на армијата навивачи, амбицијата да го врати Пелистер онаму каде што
беше, да ја „запали“ одново ракометна Битола. И конечно дојде тој момент.
..

 

Магазинот ЕКИПА во својот најнов број, кој веќе е
во продажба, ви ги презентира визиите на Мицевски за повторно воскреснување на
еден од најголемите македонски ракометни брендови.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.