Лука Циндриќ го има најубавиот гол во ЛШ за 2017 (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Лука Циндриќ го има најубавиот гол во ЛШ за 2017 (ВИДЕО)

Лука Циндриќ го има најубавиот гол во ЛШ за 2017 (ВИДЕО)

Ракометарот на Вардар, Лука Циндриќ го има најубавиот гол за 2017 во Лигата на шампионите, според изборот што го направи Европската ракометна федерација.

ЕХФ ги објави најдобрите 30 гола постигнати во 2017 година во натпреварите од ЛШ, а на врвот на листата е победничкиот  погодок на Циндриќ против Барселона во полуфиналето на Ф4 во Келн што на Вардар му донесе историски пласман во финалето на ЛШ.

Во изборот на најдобрите голови што ја одбележаа 2017 во ЛШ, се најдоа и погодоци на Алекс Душебаев, Тимур Дибиров и голот на Иван Чупиќ во финалето против ПСЖ. А во избраните голови е и „летечкиот погодок“ на Дејан Манасков за Веспрем.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.