Лудило до зори на ’Корзо’: Цела Риека славеше титула (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Лудило до зори на ’Корзо’: Цела Риека славеше титула (ВИДЕО)

Лудило до зори на ’Корзо’: Цела Риека славеше титула (ВИДЕО)

Прва титула во историјата на клубот. Цел град на нозе. Риечани знаеја како да го прослават првиот шампионскиот пехар, со кој ја прекинаа доминацијата на Динамо Загреб во хрватскиот фудбал. Во историјата на хрватскиот прволигаш Риека со златни букви ќе останат запишани и македонските интернационалци Стефан Ристовски и Леонард Жута, кои одиграа значајна улога во тимот што ја освои титулата.

А во градот се славеше цела ноќ, до зори…Повеќе од 20.000 фанови и граѓани на Риека излегоа на познатото ’Корзо’ за да им оддадат почит на фудбалските херои…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.