„Луди фанови“: Полјаци отпатуваа над 2.000 километри за „реванш“ со навивачите на Севилја - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Луди фанови“: Полјаци отпатуваа над 2.000 километри за „реванш“ со навивачите на Севилја

„Луди фанови“: Полјаци отпатуваа над 2.000 километри за „реванш“ со навивачите на Севилја

Навивачите на Севилја попладнево беа нападнати во бар во Манчестер во пресрет на дуелот од Лигата на шампионите против Манчестер сити, но погрешни беа првичните информации дека станува збор за пресметка меѓу навивачките групи на овие два клуба.

Полицијата во Манчестер обелодени дека петте уапсени фанови се полски државјани, а по нивното испрашување е донесен заклучок дека станува збор за група приврзаници на Сласк Вроцлав, кои отпатувале над 2.000 километри за да им се реваншираат на Шпанците за ќотекот што го изеле при ланскиот меч од Лигата на Европа.

Упорноста, но и лудоста, дефинитивно не познаваат граници кога станува збор за полските хулигани.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.