Линдгрен: Вардар играше толку силно, не можевме да го сопреме - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Линдгрен: Вардар играше толку силно, не можевме да го сопреме

Линдгрен: Вардар играше толку силно, не можевме да го сопреме

Кристијанштад си заминува од Скопје со убедлив пораз од Вардар со 31-15. По завршувањето на натпреварот, тренерот на шведскиот тим, Ола Линдгрен, ја потенцираше надмоќноста на европскиот шампион и призна дека протиув ваков силен Вардар, едноставно нема решение.

„Не бевме моќни да играме рамноправно, Вардар играше фантастично во одбраната, имаат одличен голман силен напад. Играа толку силно , што не можевме да ги сопреме, бевме немоќни. Ние не само што имавме проблеми во одбраната, туку имавме проблем и во нападот. Вардар знаеше точно што прави, беше премногу силен. Разочарани сме од овој пораз, иако знаеме дека Вардар е исклучително силен на домашен терен. Сепак, ние одигравме под нивот што го очекувавме“ – истакна тренерот на Кристијанштад, Ола Линдгрен.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.