„Летечкиот“ Манасков со петти најубав гол во ЛШ (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Летечкиот“ Манасков со петти најубав гол во ЛШ (видео)

„Летечкиот“ Манасков со петти најубав гол во ЛШ (видео)

Дејан Манасков постигна прекрасен погодок на дуелот против Кјелце, со што македонското лево крило се најде и на најновата Топ-листа кога станува збор за најубавите голови во Лигата на шампионите. Македонецот „полета“ на сличен начин како и при еден гол на СП во Катар во националниот дрес, во воздух ја прифати топката од линијата од шест метри и го матираше гостинскиот голман, постигнувајќи значаен погодок во моментите кога Веспрем ја создаваше клучната предност.

Топ-листата од петте најубави голови во десеттото коло од ЛШ, на чело со Балагер од Нант, можете да ја погледнете на следниот ЛИНК .

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.