Лазаров без промашување во победата на Нант - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Лазаров без промашување во победата на Нант

Лазаров без промашување во победата на Нант

Македонскиот капитен Кире Лазаров е во одлична голгетерска форма пред почетокот на подготовките со македонската репрезентација за ЕП во Хрватска. Во последниот натпревар првенството на Франција, Лазаров постигна пет гола од пет обиди во триумфот на Нант на гостувањето против Тулуз со 28-34.

За Нант ова е осма победа сезонава со која ќе презими на 6.место на табелата во Франција со вкупно 17 бода.

По завршувањето на клупските обврски со Нант, Лазаров ќе и се приклучи на македонската репрезентација во подготовките за јануарското ЕП во Хрватска кои официјално во полн состав стартуваат на 25 јануари.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.