„Лавовите“ заминаа на подготовки во Охрид, ќе ’тестираат’ бразилски офанзивец - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Лавовите“ заминаа на подготовки во Охрид, ќе ’тестираат’ бразилски офанзивец

„Лавовите“ заминаа на подготовки во Охрид, ќе ’тестираат’ бразилски офанзивец

Прволигашот Македонија ЃП од денеска се наоѓа на зимски подготовки во Охрид, каде ќе се задржи до 11. февруари, за кој период планирано е одигрување и неколку пријателски натпревари.

Екипата на Јовица Кнежевиќ во изминатиот период работеше во спортски сали а отежнато беше работењето на терен, поради лошите временски услови во нашата држава. Како што е договорено, екипата од Ѓорче Петров на 31. јануари ќе одигра меч со Борац Чачак, на 2. февруари со Шкупи, два дена подоцна ги чека пресметка со тетовска Ренова, а на 10. февруари ќе одиграат натпревар против Младост Подгорица. Ќе бидат одиграни уште неколку пријателски средби, но противниците се уште не се познати.

На овие подготовки, со екипата ќе биде и 21-годишниот офанзивец Лукаш Меирилеш, кој доаѓа од Бразил и доколку ги задоволи апетитите на управата на „лавовите“, тој ќе остане во екипата да и помогне во борбата за опстанок. Со тимот заедно е и Дејан Тантуровски.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.