Ламела има сериозни психички проблеми: Ривер Плата му нуди помош - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ламела има сериозни психички проблеми: Ривер Плата му нуди помош

Ламела има сериозни психички проблеми: Ривер Плата му нуди помош

Играчот на премиерлигашот Тотенхем, Ерик Ламела, поминува низ тежок период во својот живот и тоа не е само поради повредата на колкот, поради која не игра од октомври. Него, неодамна му загина братот во сообраќајна несреќа, а после тоа му почина неговото куче, со кое бил многу приврзан..

„Тој е во тешка емотивна криза. Многу е вознемирен поради смртта на својот брат. Тоа е трагедија од која не може да се опорави. По ова почина и неговото куче“ – истакна стратегот на „спарс“, Маурицио Покетино.

Ламела моментално се наоѓа на рехабилитација во Рим, каде му беше извршена уште една хируршка интервенција на повредениот колк. Како што пренесуваат атгентинските медиуми, Ривер Плата веќе започнала преговори со лондонскиот клуб, за негово враќање во Аргентина. Таму би бил заедно со семејството и би имал многу повеќе грижа во овие тешки мигови.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.