Љамчевски е првото засилување за Шкупи за пролетниот дел од шампионатот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Љамчевски е првото засилување за Шкупи за пролетниот дел од шампионатот

Љамчевски е првото засилување за Шкупи за пролетниот дел од шампионатот

Досегашниот фудбалер на Пелистер, Благоја Љамчевски од понеделник и официјално треба да биде промовиран како прво засилување за екипата на Шкупи за пролетниот дел од шампионатот.

Љамчевски е во завршни преговори со тимот од Чаир со кого е веќе пред официјализација на договорот.

„Имав неколку понуди и од странски клубови за продолжување на кариерата во Албанија и Бугарија, но сепак мора да признам дека веднаш ги одбив понудите затоа што веќе сум пред завршен договор со екипата на Шкупи. Сакам да бидам коректен кон раководните лица на тимот од Чаир. Сигурен сум дека деновиве ќе ги решиме сите детали за идна наша заедничка соработка“ – вели Љамчевски.

Според најавите, на почетокот од следната недела поранешниот левокрилен дефанзивец на Металург и Вардар треба да се приклучи на подготовките на Шкупи.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.