Лалиќ: Немаме образ да кажеме било што, најдобро е да молчиме...! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Лалиќ: Немаме образ да кажеме било што, најдобро е да молчиме…!

Лалиќ: Немаме образ да кажеме било што, најдобро е да молчиме…!

По новиот пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата, денеска пред своите навивачи и од Игокеа, центарот на „металците“, Јуре Лалиќ очекувано разочаран на прес-конференцијата по мечот.

Лалиќ не зборуваше многу, притоа самокритично потенцирајќи…

„Немаме образ да зборуваме. Не знам што да кажам. Подобро за нас е што помалку да зборуваме, да се затвориме во сала и да работиме колку што можеме повеќе“ – рече Лалиќ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.