Кутроне го казни Интер, Милан оди во полуфиналето на Купот на Италија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Кутроне го казни Интер, Милан оди во полуфиналето на Купот на Италија

Кутроне го казни Интер, Милан оди во полуфиналето на Купот на Италија

Милан го доби градското дерби против Интер во Купот на Италија со 1-0, и по продолженија се пласира во полуфиналето, каде ќе ги одмери силите со Лацио. Младиот Патрик Кутроне беше стрелец на победничкиот гол за „росонерите“ во 104.минута од мечот, по асистенцијата на Сусо.

Жоао Марио ја имаше најубавата шанса за Интер, но од непосредна близина не успеа да ја затресе мрежата на Милан. Во завршницата од регуларниот дел, Сусо ја погоди гредата од голот на Интер, но по 90 минути мрежите мируваа. Џенаро Гатузо го уфрли во игра Кутроне во 76.минута, а тој пред крајот на првото продолжение го постигна единствениот погодок на овој дуел.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.