Куп: Работнички - Металург во 1/8 финалето - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Куп: Работнички – Металург во 1/8 финалето

Работнички и
Металург ќе ги одмерат силите во осминафиналето на Купот на Македонија. Ова е најинтересната двојка по
ждребот што се изврши попладнево во просториите на ФФМ.

 

Вардар за противник ќе го има второлигашот Тиквеш и ќе има
можност да им се одмазди на кавадарчани за елиминацијата што ја доживеаја
претходниот пат токму од овој клуб.

 

Еве ги осмифиналните двојки за фудбалскиот Куп на
Македонија:

 

Силекс – Тетекс

11 Октомври – ФК Скопје

Шкендија – Брегалница 2008

Хоризонт Турново – Пелистер

Напредок – Миравци

Работнички – Металург

Ренова – Гостивар

Вардар – Тиквеш

 

Првите натпревари од осминафиналето се играат в среда (14
септември) во 15,30 часот, а реваншите се предвидени за 28 септември во 14,30
часот.           

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.