Кристијано Роналдо заедно во филм со Џастин Бибер! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Кристијано Роналдо заедно во филм со Џастин Бибер!

Кристијано Роналдо заедно во филм со Џастин Бибер!

Португалската фудбалска ѕвезда, Кристијано Роналдо ќе земе учество во холивудски филм, каде главна улога ќе има поп-пејачот Џастин Бибер.

„Мирор“ најавува дека филмот треба да биде снимен наредната година, а се најавуваат големи познати личности да земат улога во овој филм. Се најавува дека филмскиот актер, Клинт Иствуд ќе ја има улогата на дедо, на 22-годишниот пејач од Канада.

Приказната во филмот ќе биде како Џастин Бибер е талентиран фудбалер, кој со низа тешкотии се пробива до фудбалските врвови – како што е Кристијано Роналдо.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.