Кошарката пак носи радости... (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Кошарката пак носи радости… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кошарката пак носи радости… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската кошаркарска репрезентација за првпат по долго време врза две победи во низа на официјални натпревари. Точно е, средбите се претквалификациски, а противниците потпросечни, но токму тоа беше неопходно за конечно да почне да се враќа самодовербата кај самите кошаркари, но и вербата на јавноста во националниот тим.

Патот до приближувањето до европската елита ќе биде долг и трнлив, но ова во секој случај е добар почеток. „Две од две“ на стартот од претквалификациите значи и речиси сигурен пласман во главниот квалификациски циклус, таму се пресметките со посериозни ривали, но и за пополна сала. Денеска посетата беше многу добра за еден претквалификациски меч, а ако продолжат со победите кошаркарите наскоро ќе можат да очекуваат и полни трибини… како во старите добри времиња.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.