Комити отворија фан - шоп во центарот на Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Комити отворија фан – шоп во центарот на Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Комити отворија фан – шоп во центарот на Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Навивачката група Комити, фановите на Вардар, од денеска имаат и официјален фан – шоп во центарот на Скопје, каде ќе се продаваат многу навивачки реквизити (маици, капи, шалови), но и останати реквизити со логото на клубот и на групата.

Фан – шопот се наоѓа на бул. „Климент Охридски“ и треба да биде уште еден потстрек повеќе за „Комитите“ повторно да се активираат во поголем број на натпреварите на ФК Вардар и на РК Вардар. на отворањето присуствуваа повеќе членови на фудбалскиот и на ракометниот клуб…

komiti fan sop 1

komiti fan sop 3

komiti fan sop 4

komiti fan sop 5

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.