Коман: Со Анчелоти имаше голема тензија во соблекувалната - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Коман: Со Анчелоти имаше голема тензија во соблекувалната

Коман: Со Анчелоти имаше голема тензија во соблекувалната

Францускиот интернационалец Кингсли Коман открива дека заминувањето на Карло Анчелоти била најдобрата работа што можела да му се случи на Баерн Минхен на почетокот на  оваа сезона. Баварскиот тим имаше лош старт на сезоната, а потоа италијанскиот стратег си замина од кормилото и неговото место го зазеде Јуп Хејнкес. Со него тргнаа и очекуваните успеси на Баерн Минхен, кој во моментот веќе има шест бода предност на врвот на табелата во Бундес-лигата.

„Тимот сега игра многу подобро. Имавме криза, и се создаде тензија во соблекувалната додека беше Карло Анчелоти на тренерската позиција. Дел од фудбалерите беа незадоволни. Но, сега е се поинаку и успесите се вратија“, вели Кингсли Коман.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.