Колку сме, толку сме - со Вардар секаде сме (Фотогалерија) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Колку сме, толку сме – со Вардар секаде сме (Фотогалерија)

Колку сме, толку сме – со Вардар секаде сме (Фотогалерија)

EКИПА во Будимпешта,

Билјана Б.Благоеска, Игор Паневски

Само околу 100 македонски фанови се наоѓаат во „Ласло Пап Арена“ и им даваат безрезервна поддршка на ракометарките на Вардар во полуфиналето против ЧСМ Букурешт, за македонскиот состав да има своја „армија фанови“ во овој меч, крај околу 1.500 Романци кои пристигнаа во главниот град на Унгарија.

Колку сме, толку сме – со Вардар и за Вардар секаде сме“ – гласно коментираа дел од навивачите, додавајќи дека е време по трите разочарувања, конечно да имаат и една причина за радост во полуфиналето од ЛШ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.