Којашевиќ заврши во Војводина, заедно со Аврамовски - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Којашевиќ заврши во Војводина, заедно со Аврамовски

Којашевиќ заврши во Војводина, заедно со Аврамовски

Црногорскиот интернационалец Дамир Којашевиќ, кој спогодбено го раскина договорот со Вардар, на истекот на летниот преоден рок стави потпис за едногодишна соработка со српскиот клуб Војводина. Иако се најавуваше дека ќе замине во Полска, на крајот тој сепак се реши кариерата да ја продолжи во тимот од Нови Сад.

Нов член на Војводина е и македонскиот репрезентативец Даниел Аврамовски, кој ја напушти Олимпија Љубљана и повторно се врати во првенството на Србија, каде го носеше дресот на Црвена Звезда и на ОФК Београд.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.