Кочаман: Многу си ја отежнавме работата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Кочаман: Многу си ја отежнавме работата

Кочаман: Многу си ја отежнавме работата

Вардар го совлада Фенербахче со 2-0 во Скопје и си создаде одлична предност пред реваншот во Истанбул, во првиот меч од плејофот за пласман во групите од Лигата на Европа. Поразот секако не му е драг на тренерот на гостите, Ајкут Кочаман, кој истакна дека неговиот тим многу си ја отежнал работата пред реваншот во Турција.

„Многу си ја отежнавме работата. Загубивме со 2-0, а постојано доминиравме во поле во текот на натпреварот. Но, Вардар успеа да слави, и тоа од наши грешки. Имавме неколку шанси, но не успеавме ние да ја затресеме мрежата на Вардар. Сега не очекува многу тежок реванш во Истанбул, но ние мислиме само на неделниот меч против Трабзон во турското првенство. Затоа и одредени фудбалери не го започнаа овој меч, имаме навистина густ распоред на мечеви. Им честитам на Вардар за победата и се надевам дека ние ќе возвратиме на реваншот“, изјави Ајкут Кочаман, тренерот на Фенербахче.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.