Кирил Лазаров доби брендирани патики - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Кирил Лазаров доби брендирани патики

Кирил Лазаров доби брендирани патики
kiril lazarov

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров доби брендирани од познатата компанија за спортска опрема „Hummel“. Лазаров со години е заштитно лице на данската компанија, а сега добива и посебно признание за статусот што го има најдобриот стрелец на европските и на свестките првенства и два пати прв стрелец во Лигата на шампионите.

patiki3

„Hummel“ изработи специјални патики во сино-бела боја и со заштитно лого на македонскиот ракометар  – Лазаров 7.

patiki1

Новите брендирани патики Лазаров ќе ги носи на дербито во француската лига меѓу неговиот Нант и ПСЖ, што ќе се одигра во четврток. Патиките со заштитен знак на македонскиот капитен, прв пат ќе бидат пуштени во продажба и од март наредната година ќе можат да се купат во официјалните продавници на „Hummel“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.