Кевин Миралаш се врати во Олимпијакос - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Кевин Миралаш се врати во Олимпијакос

Кевин Миралаш се врати во Олимпијакос

Фудбалерот на Евертон, Кевин Миралаш се врати во Олимпијакос како позајмен играч до крајот на сезоната. 30-годишниот крилен напаѓач по шест години повторно ќе го носи дресот на грчкиот шампион, клубот со кој освои две титули во домашното првенство во 2011 и 2012 година.

Белгиецот сезонава е вон плановите на Сем Алардајс како и претходниот менаџер Роналд Куман, во првиот дел од тековната сезона запиша само пет настапи за „карамелите“, па Миралаш одлучи да замине во потрага по поголема минутажа.

За репрезентацијата на Белгија одигра 59 натпревари во кариерата, а една од главните причини за неговото заминување е и целта да обезбеди место во селекцијата за Светското првенсво во Русија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.